سونامی احمدی نژاد

بسم رب الحسین علیه السلام

الحمد ا... که پایتان به مسجد و حسینیه هم باز شد!

سایت انتخاباتی یاری که برای کاندیداتوری خاتمی در انتخابات آینده فعالیت می کند، از حضور وی در مراسم عزاداری مسجد الرسول(ص) مجیدیه تهران خبر داد.

به گزارش رجانیوز، این خبر در حالی منتشر شده است که طی 10 سال گذشته خاتمی هیچگاه در مراسم های عزاداری مساجد و حسینیه ها شرکت نمی کرد.

بنا بر این گزارش، جریان موسوم به اصلاح طلب معمولاً برنامه های عزاداری ایام ماه محرم و یا شب‌های قدر را در دفاتر سیاسی احزاب یا سالن های اجتماعات مانند حسینیه ارشاد، سالن مسجد امیرالمؤمنین و سالن موزه ملی قرآن برگزار می‌کرد و تاکنون سابقه نداشت که خاتمی به شکل سنتی در جمع عزاداران یک مسجد یا حسینیه حاضر شود. به عنوان نمونه خاتمی شب گذشته نیز در خانه هنرمندان حاضر شد و به ایراد سخنرانی در شب عاشورا پرداخت.

تخطئه نمادهای مذهبی و هیأتهای عزاداری از محورهای ثابت رسانه های جریان اصلاح طلب به ویژه در سال های 76 تا 80 بود، به نحوی که در این رسانه ها که مورد حمایت کامل رئیس جمهور وقت قرار داشتند، فاجعه کربلا نتیجه طبیعی خشونت سپاه پیامبر اسلام(ص) در جنگ بدر خوانده شد.

تقدس زدایی نسبت به شعائر مذهبی و ایام عزای سالار شهیدان نیز جزء برنامه های این جریان بود، به طوری که محمد خاتمی حاضر نشد مراسم نخستین سالروز پیروزی خود در دوم خرداد 77 را که مصادف با روز شهادت امام چهارم شیعیان حضرت سجاد(ع) بود، به تعویق بیندازد. وی در این روز با حضور در دانشگاه تهران و محل برگزاری نماز جمعه به سخنرانی در جمع چند هزار نفر از دانشجویانی پرداخت که در طول سخنرانی وی بارها صدای سوت و کفشان محوطه دانشگاه را پر کرد.

گرایش به باورهای مذهبی جامعه ایرانی که نوعی توبه نسبت به رویکردهای قبلی جریان تجدیدنظر طلب به شمار می رود، از سال 81 به بعد و با آشکار شدن نشانه های شکاف و از دست دادن بدنه اجتماعی آغاز شد و حتی محمد موسوی خوئینی ها سال 84 در جمع اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران، علت شکست های پیاپی اصلاح طلبان را همین دهن کجی نسبت به اعتقادات مردم و درافتادن با نمادهای دینی جامعه دانست.

اما سایت انتخاباتی «یاری» در گزاش خود از حضور خاتمی در مراسم ظهر عاشورای مسجدالرسول(ص) مجیدیه تهران، وظیفه انتخاباتی خود را از یاد نبرده و در تنظیم خبر به نحوی عمل کرده است که اگر کسی تردید داشت که این اقدام خاتمی انتخاباتی بوده است یا خیر، تردیدش کاملاً رفع شود.

/ 3 نظر / 9 بازدید
ghalam

ای ول.[دست].به روزم

عزیزی

سلام .جالب بود.عاقبتت به خیر[گل][خداحافظ]

مصطفی

سلام . زهی انصاف . متاسفانه از هنگامی که دولت نهم سر کار امد همه کار ها انتخاباتی شد حتی حضور درعزاداری ! و چندان این نوشته برایم تعجب برانگیز نبود چون چند سالی است برای اخلاق سیاسی فاتحه خوانده ایم . هم من هم شما کارناول شادی 76 رو یادمان می اید در روز عاشورا ! چه کسانی برای معذرت خواهی نزد مقام رهبری رفتن . کسانی که امروز در بیت نمی خوانند .